LIKOTOUR - cestovní kancelář

Neznámé krásy Albánie

kufr

Termín:24.08. (Čt) - 31.08. (Čt) 2023

změnit termín

Délka pobytu:8 dní, 7 nocí

ID hotelu:876588

Doprava:Letecky

Odletové místo:Praha

Strava:Dle programu

Cena vč. tax: 23 499 Kč 18 809 Kč

Harmonogram
Den 1: Odlet z Prahy do Tirany, transfer do hotelu.

Den 2: Prohlídka města Kruje. Naleznete tu věhlasnou skalní pevnost, vybudovanou na přelomu 5. a 6. století. Uvnitř pevnosti se nachází  Skanderbegovo muzeum a starý obnovený orientální trh. Další návštěvou jsou ruiny antického města Apolonie.  Návštěva slavného archeologického centra Apolonia. Jsou zde zbytky města z roku 558 př. n. l. Transfer do hotelu, ubytování, večeře, nocleh.  


Den 3: Ranní odjezd do Vlory, jež je začátkem Albánské Riviery. Vlora stojí za zastávku především kvůli monumentálnímu pomníku nezávislosti Albánie, která byla v roce 1912 vyhlášena právě zde. Transfer do přístavu a plavba na Karaburun, kde budete mít čas na odpočinek a koupání. Během plavby spatříte nejen jeskyni piráta Haxhi Aliu, ale i ostrov Sazan, který je znám pro jedinečnou faunu. Možnost zakoupení oběda během plavby za příplatek cca 13 euro.

Den 4:
 Snídaně. Příjezd do Porto Palermo. Návštěva pevnosti Ali Pasha z 18. století, která nabízí malebný výhled na Jónské moře. Přejezd do Sarandy, oblíbeného albánského letoviska u Jónského moře. Procházka po přímořské promenádě, volný čas. Transfer do hotelu, ubytování, večeře, nocleh. Zastávka na jedné z nejznámějších pláží Albanie - Himara.Poté prohlídka byzantského kláštera u Mesopotam,individuální volno v letovisku Saranda.

Den 5:Návštěva vesničky Návštěva vesničky Mesopat, kde stojí impozantní byzantský kostel sv. Mikuláše ze 13. století Přejezd do přístavu Butrinti, starobylého města zapsaného na seznamu UNESCO, zvaného „balkánské Pompeje“. Prohlídka archeologického naleziště vč. zbytky římských lázní, agora, amfiteátr, Asklépiův chrám, obřadní třída a chrám Minervy. Volný čas. Návrat do hotelu, večeře a nocleh.

Den 6:První zastávkou je Syri i Kalter(Modré oko), výjímečně silný krasový pramen vyvěrající nedaleko města Gjirokaster.Křištálově čistá voda zde tvoří kruhové jezírko,ze kterého vytéká řeka Bistrica.Návštěva kamenného města Gjirokaster, město postavené na svazích lemujících údolí řeky Drin. Jeho hradby pocházejí ze 3. století a jeho opevněné stavby, z nichž většina byla postavena v 17. a 18. století, vynesly městu zápis na seznam světového dědictví UNESCO v roce 2005. Ve vinařství Cobo vás majitelé provedou a vysvětlí proces pěstování vína v Albánii s následující degustací.

Den 7:
 Návštěva města Berat, města „tisíce oken“, zapsaného na seznamu UNESCO: středověká byzantská pevnost Berat a Onuphrius Museum. Procházka historickými čtvrtěmi Magalem a Gorica. Přejezd do Tirany. Procházka centrem: Skanderbegovo náměstí, vyhlídková věž z roku 1830, mešita Ethem Bey z roku 1789. Návštěva Bunk'Art - bunkru studené války, který byl přeměněn na muzeum a nyní je považován za jednu z hlavních atrakcí města. Ubytování v hotelu, večeře, nocleh.

Den 8:
Transfer na letiště,odlet do Prahy. Klienti, jež mají zakoupený navazující pobyt u moře, budou mít zajištěný transfér do hotelu.
V ceně zahrnuto
Leteckou dopravu v turistické třídě včetně tax a poplatků
7 noclehů v hotelech *** s polopenzí
Stravování dle programu zájezdu
Transfery dle programu na místě
Česky mluvící průvodce
Doplňující informace
Fakultativní služby: Oběd během plavby na ostrov Karaburun - cca 10 euro
Příplatek za jednolůžkový pokoj: 4 990Kč Informace: Povinné poplatky splatné na místě u průvodce: vstupy do památek, místní průvodci, pobytové taxy - cca 125 euro
Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 20 osob. Změna programu, či případná změna pořadí jednotlivých výletů dle aktuální situace je vyhrazena.
Výhody
Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 20 osob. Změna programu, či případná změna pořadí jednotlivých výletů dle aktuální situace vyhrazena. 

Neznámé krásy Albánie

destinace: Albánie, Poznávací zájezdy - Albánie, Albánie

termín:24.08. (Čt) - 31.08. (Čt) 2023 (8 dní, 7 nocí) | změnit termín

doprava: Letecky / Praha

strava: Dle programu

Neznámé krásy Albánie
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: Čedok, a.s. IČO: 60192755
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...