LIKOTOUR - cestovní kancelář

Francie - Paříž a zámek Versailles

kufr

Termín:18.05. (St) - 22.05. (Ne) 2022

změnit termín

Délka pobytu:5 dní, 4 noci

ID hotelu:563688

Doprava:Autobus

Odletové místo:

Strava:Snídaně

Cena vč. tax: 6 890 Kč

Teplota vzduchu: 0 °CVýška sněhu: 0 cm
Ubytování
hotel v centru Paříže ve čtvrti Montmartre, poloha hotelu nám umožní i individuální večerní procházky a vstřebání jedinečné atmosféry města
Úvod
Kouzlo města nad Seinou sílí již více než dva tisíce let a již více než dva tisíce let přidávají králové, císaři a prezidenti Francie, klenoty do kulturní pokladnice, jakou Paříž bezesporu je. Pojeďte s námi poznat římské posádkové město, město universitní, sídlo středověkých panovníků, město revoluce, císařství a republiky, město módy a elegance, klenotnici kultury a umění, ale také město Villonovo, Hugovo, Verlainovo, Šímovo, Kubínovo. Poznejte s námi Paříž, za jejíž krásou jezdí miliony turistů z celého světa.
Program zájezdu

1. den:
odjezd z ČR odpoledních hodinách.
2. den:
ráno příjezd do PAŘÍŽE. Prohlídka města v samém historickém jádru Paříže na ostrově Ile de la Cité, 800 let stará gotická katedrála NOTRE DAME, Prefektura, Justiční palác, dále mj. shlédneme Pařížskou radnici, centrum Pompidou, Les Halles, Královský palác a LOUVRE, čtvrť Opera s chrámem Madeleine. V podvečerních hodinách odjezd na ubytování do hotelu. Večer individuální volno ve městě.
3. den:
den bude věnován prohlídce nejznámějšího symbolu francouzské renesanční architektury a královské moci, rezidenci Ludvíka XIV. zámku VERSAILLES. Zámek a zahrady jsou symboly velikosti krále a vzor snad pro každého „zámeckého architekta“ Evropy. Když se Ludvík XIV. (1638–1715) rozhodl, že přestaví malý lovecký zámeček svého otce ve Versailles 20 km západně od Paříže na nádherný palác, bylo králi Slunce právě 23 let. Od roku 1661 se Versailles staly rezidencí a sídlem vlády a absolutním mocenským centrem. Po prohlídce odjedeme na náměstí LA DÉFENSE - moderní čtvrť třetího tisíciletí. Večerní MONTMARTRE s krásnou bazilikou SACRÉ-COEUR, postavenou r. 1871, po porážce pařížské Komuny, náměstí Pigalle, MOULIN ROUGE. Návrat na ubytování, individuální volno v Paříži. Stačí se jen procházet místními uličkami a nechat se unášet okolním děním.
4. den:
celodenní prohlídka dalších pamětihodností města s průvodcem. Invalidovna, nejznámější monument města Eiffelova věž, navržená architektem Gustavem Eiffelem na počest 100. výročí Velké francouzské revoluce a Světové výstavy v roce 1889, náměstí Trocadero, VÍTĚZNÝ OBLOUK - 50 m vysoký Arc de Triomphe vystavěn na příkaz Napoleona, třída CHAMPS ELYSÉES, nábřeží Bukinistů aj. Podvečerní fakultativní projížďka lodí po Seině s neobvyklým pohledem na pařížské památky. Odjezd do ČR.
5. den:
příjezd do ČR v dopoledních hodinách.
Cena zahrnuje
doprava klim. busem, 2x ubytování v hotelu*** v centru Paříže - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím, 2x snídaně, vedoucí zájezdu.
Cena nezahrnuje
vstupné, místní doprava, pobytová taxa, fakult. výlety a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje".
1lůžkový pokoj 2 200 Kč, pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu 275 Kč.

Francie - Paříž a zámek Versailles

destinace: Francie, Poznávací zájezdy - Francie, Francie

termín:18.05. (St) - 22.05. (Ne) 2022 (5 dní, 4 noci) | změnit termín

doprava: Autobus /

strava: Snídaně

Francie - Paříž a zámek Versailles
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: Poznání, Jiří Erben IČO: 48163210
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...